Akkartal Group

Hakkımızda

Akkartal Group, Denizcilik, Dış Ticaret, Organik Tarım ve Hayvancılık, Sigorta ve Sağlık alanlarında yurtiçi ve yurtdışında başarılı faaliyetlerde bulunmaktadır.


Akkartal Group bünyesinde bulunan şirketler; Motoryat Turizm Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti., Akkartal İthalat İhracat İnşaat Sanayi Gıda ve Tic. Ltd. Şti., Akkartal Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş., Akkartal Tarım ve Hayvancılık İthalat İhracat A.Ş. ve Akkartal Sağlık ve İlaç San. Tic. A.Ş.’dir.


1990’lı yıllılarda kurulan gurubun ilk şirketi Motoryat Turizm Teks. San. ve Tic. Limited Şirketi, ticari gemi ve mega yat inşaası, tekne bakım ve onarımı, acente işlemleri ve ikinci el tekne alım satımı ile faaliyetlerine başladı. Motoryat Turizm Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. 2007 yılında İstanbul Büyükçekmece’deki Güzelce Marina’nın işletilmesini bünyesine kattı.


Motoryat Turizm Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. denizcilik sektöründeki yurtiçi ve yurtdışı projelerde yenilikçi çalışmalarına başarıyla devam etmektedir.


Dış ticaret alanında deneyimli, uzman kadrosuyla ve geniş iletişim ağıyla dış ticaret işlemlerinde çözüm odaklı çalışmalar sunmakta olan şirketlerimiz, üç kıtaya yayılmış güçlü bir network ağı kurmuştur. Dış ticaret firmalarımız, makine ve motor, yedek parça, metal, hammadde- ara mamul ve mamul ürün tedarikinin yanı sıra gıda ve hayvancılık ürünlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.


Grubun sağlık alanında yenilikçi çalışmalara imza atan Akkartal Sağlık ve İlaç San. ve Tic. A.Ş. şirketi, Ar-Ge çalışmaları ile corona virüs dahil pek çok virüs, bakteri ve mantarı yok etmede %99,999 başarılı cihaz üretimini gerçekleştirmekle birlikte, dezenfeksiyon ürünleri ve cihazları araştırma ve geliştirme ile bunların yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlaması üzerine faaliyet göstermektedir.


Organizasyonumuzda bulunan Akkartal Tarım ve Hayvancılık İthalat İhracat A.Ş. yurtiçinde Trakya bölgesinde 20.000 dönüm arazi üzerinde yaptığı ve yapmaya devam ettiği teknolojik yatırımlarla ORGANİK tarım ve hayvancılık faaliyetlerine 2012 yılında başlamıştır.


Bir diğer iştirakımız olan Akkartal Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş., kurumsal ya da bireysel müşterilerine ihtiyaçlarına yönelik sigorta hizmetleri vermektedir. Diğer tüm sigorta hizmetlerimizin yanı sıra özellikle marina, tekne, inşaat-montaj sigortalarında da uzman kadrosuyla hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.


Akkartal Group’a bağlı tüm şirketler, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çözümler sunmayı ilke edinmiştir.